Mystika v interiéru – dřevo wenge

Jak by se vám líbilo mít židli ze dřeva, které afričtí šamani používali na své mystické obřady? Nebáli byste se trochu? Řeč je o netradičním dřevě s názvem wenge.
Dřevo šamanů
Jde opravdu o mystické dřevo, protože ho kmeny ze střední Afriky již více než tisíc let používají pro různé rituální účely, jako je například výroba postaviček bohů nebo obřadních šamanských masek. Je to vlastně dřevo plné magické síly a proto bude určitě skvělým doplňkem vašeho Interir ať už ve formě podlahy nebo nábytku.
Má skvělé vlastnosti
Kromě své exkluzivity, elegance a estetiky tento druh dřeva vládne i skvělými vlastnostmi. Wenge je dřevo s vysokou odolností proti oděru a na tmavém povrchu nejsou vidět stopy případného znečištění. Další výhodou dřeva wenge je jeho vysoká přirozená odolnost. Z dřeviny wenge se v současnosti nejčastěji vyrábějí dveře, dětské stoly, podlahová krytina a luxusní masivní nábytek.
Přirozeně, svou roli hraje i neobvyklá barva tohoto dřeva. Ta je čokoládověhnědá, možná až kávově černá s nádechem fialové. Musíte uznat, že takové odstíny musí jeho exkluzivitu jednoznačně zvýrazňovat.
Jedinečný nábytek
Nábytek ze dřeva wengé je v současnosti skutečným trendem. Je to zčásti způsobeno i tím, že neuvěřitelně letí všechny exotické dřeviny, ale nejdůležitějším důvodem jsou jeho již zmíněné skvělé vlastnosti. Odolnost, ohebnost, pevnost, to jsou všechno vynikající atributy na to, aby mohlo být dřevo vhodné k výrobě nábytku. A když se k tomu přidá ještě i jedinečná žilkovaná struktura v hnědých odstínech, takový nábytek jednoznačně musí vypadat úžasně.
Na výrobu nábytku se skutečně hodí, protože si i během svého zpracování zachovává rozměrovou stálost a barevný kontrast, díky čemuž je možné ho „smíchat“ i s lehčími druhy dřeva, jako například s javorem.

Z tohoto dřeva se vyrábějí snad všechny nábytkové kousky. Skříně, stoly, křesla, židle, není nic, na co by se wenge nehodilo. Jeho vzhled a vlastnosti jej však předurčují i ​​na výrobu podlah a dokonce schodišť. Vyrábějí se z něj i hudební nástroje, takže jde o skutečně „všestranné“ dřevo.
Cena však není nejnižší
Pokud jste přečetli článek a rozhodli jste se, že nábytek ze dřeva wenge zkrátka musíte mít doma, nemusíte se zase až tak spěchat. Může vás totiž odradit jeho ne příliš nízká cena. No ale to je docela pochopitelné, protože opravdu kvalitní a krásné věci jsou ve většině případů i pořádně drahé.