Myčka se špínou zatočí

Kdo z nás by si nepřál mít dům a zahradu jako ze žurnálu. Jenže stačí, aby párkrát zapršelo nebo v sousedství stavěli a vaše krásná dlažba se nenávratně ztrácí pod nánosy špíny.
Jak se jí zbavit? Máte dvě cesty. Buď se spolehnete na zahradní hadici a smeták, s nimiž při čištění strávíte spoustu času a stejně spokojeni nebudete. Nebo si zkusíte vzít na pomoc tlakovou myčku. Práce s ní je snadná, rychlá a především hned vidíte výsledky. Stačí jen přesně namířit silný vodní paprsek, který čistí silou vodního kolébky pro miminka děla a spustit. Pohodlně a bez zbytečného používání chemie s nim za krátký čas vyčistíte všechny zpevněné povrchy kolem domu i fasády. Výbava práci usnadní Na trhu je celá řada myček s různým výkonu od hobby až po profesionální využití, které se mohou lišit výbavou. U kvalitních strojích je již standardem pistole s tryskou, a to včetně nástavce a nastavitelné hlavy. Samozřejmostí je i tlaková hadice s praktickým navijákem a zařízení na automatické přisávání čistícího přípravku. Celkem nezbytný je v dnešní době vodní filtr, který tlakové čerpadlo chrání před vniknutím nečistot. Stejně tak tepelná pojistka zabraňující přetížení motoru. Kdo chce mít práci skutečně komfortní, měl by zvolit stroj se systémem RLV, což je naviják usnadňující manipulaci s tlakovou hadicí. Neméně užitečný je i moderní systém TSS (Total Stop Systém), který zajistí automatické vypnutí motoru při uzavření pistole.
Čistit může celá rodina Využití tlakové myčky samozřejmě nekončí jen u domech a kolem nich. Protože je k ní možné připojit i celou řadu doplňků, díky kterým se podstatně rozšíří její použití. Nejrůznější příslušenství usnadní práci a zvýší účinnost čištění. Na mytí aut je vhodná rotační kartáč. V ní proud vody roztáčí vnitřní kartáč, který znečištěné plochy intenzivně čistí. Nejen motoristé využijí zahnutou koncovku, která výrazně usnadňuje mytí dětské postele se zábranou podvozků aut a dalších těžko přístupných míst, jako jsou například okapy. Mycí kartáč dobře poslouží k účinnému čištění hladkých znečištěných ploch. Na chodníky, dlažby kolem bazénů, příjezdové cesty ke garáži a jiné velmi špinavé plochy platí rotační tryska, jejíž rotující proud vody čistí jako fréza. A kdo potřebuje z povrchu odstranit před novým nátěrem korozi, může zkusit pískovací soupravu, která přisává do vodního paprsku jemný písek.