Jak vybrat postel

postel10

Lámete si hlavu s tím, jak vybrat správnou postel? Máme tu pro vás několik tipů, které by vám s volbou ať už klasické nebo patrové postele pro děti měly pomoci.

Dostatečné rozměry

Rozhodně byste neměli spát, ať už vy nebo vaše ratolest, na malé posteli. Délka postele by měla být minimálně o 25 centimetrů delší, než je výška člověka, který na posteli spí. Opomenout nesmíme ani šířku. Pro pohodlný spánek by postel měla být široká alespoň 80 cm. Čím více, tím samozřejmě lépe.

Vhodný rošt

Pokud nekupujete postel vcelku, budete stát před úkolem, jak vybrat vhodný rošt, který tvoří součást postele. Ne každá matrace je totiž vhodná pro každý rošt. Až budete rošt vybírat, dávejte si pozor především na to, aby latě, které rošt tvoří, nebyly od sebe příliš vzdálené. Rošt s příliš velkými mezerami mezi latěmi by totiž mohl zdeformovat dětsky matrac. Obecně se doporučuje 6 centimetrová vzdálenost latí. Dalšími důležitými aspekty určující kvalitu roštu je počet lamel, způsob jejich uchycení k rámu, nastavitelná pružnost lamel dle váhy nebo zatížení, jaké rošt snese.
postel11

Vodní postel

Kromě klasické či existuje také vodní postel. Její výhodou je, že se dokonale dokáže přizpůsobit ležícímu tělu. Tato postel disponuje funkcí ohřívání vody. Pro člověka může být vyšší teplota vody příjemná, nicméně jeho organismu už tolik neprospívá. Na druhou stranu pokud je voda studená, chvíli trvá, než se ohřeje na odpovídající teplotu.

Nezapomínejte na hygienu

Každý z nás během spánku vypotí až neuvěřitelný půl litr potu. Pokud je postel ze spodu uzavřená, nemůže být pot odvětráván. Proto se raději rozhodněte pro postele, které disponují rošty s větracími otvory. Lepší bude v tomto případě také volba postele na nožičkách, než s postele úložným prostorem.